Domluvit si termín

Služby

Ve své práci se orientuji převážně na témata mladých dospělých. Nejčastěji se jedná o důležité otázky ohledně dalšího životního směřování, potíže se sebevědomím, vztahové otázky, deprese a úzkosti. Využívám zejména metody kognitivně-behaviorální terapie (KBT). KBT vychází z předpokladu, že to, jakým způsobem přemýšlíme a jednáme má zásadní dopad na to, jak se cítíme. Změnou myšlení a chování lze tedy docílit žádoucí změnu emocí. KBT je velmi univerzální, její účinnost byla prokázana stovkami výzkumů u různých potíží. Cílem terapie je pro mne naučit Vás být sám sobě terapeutem.

Můžete se na mě obrátit, pokud Vás trápí některý z následujícíh problémů:

Deprese

Cítite se unaveni, demotivováni, máte dojem, že hodně věcí postrádá smysl? Deprese nás obírá o schopnost radovat se a tvořit smysluplné vztahy s druhými lidmi. Může vytvářet dojem, že všechno je vaše vina a měli byste se stydět. Napadají Vás myšlenky jako “všechno je špatně, proč se vůbec snažit,” nebo “Za nic nestojím”. Přemýšlíte, jestli má smysl tady být. Poporodní deprese se někdy projevuje jako obava, že nic nedovedete udělat dobře. Psychoterapie je jedna z cest k uzdravení.

Úzkosti

„Bojím se hodně vecí, špatně v noci spím, jsem v neustálém napětí.“ I takhle se projevuje úzkost. Můžete zažívat stavy, kdy nemůžete popadnout dech, svírá Vás na hrudi a máte dojem, že snad zešílíte. Máte dojem, že můžete trpět nebo již máte diagnostikovanou depresi, OCD, panickou poruchu, generalizovanou úzkostnou poruchu nebo smíšenou úzkostně-depresivní poruchu. Přijďte si pro změnu.

Vztahové potíže

Z nějakého důvodu sa Vám nedaří ve vztazích a často narážíte na ty samé potíže. Nebo jste si prošli nepříjemným partnerským vztahem, který na Vás zanechal stopy. Jiné trápí samota, neporozumění a cítí se jakoby vzdálení všem. Máte menšinovou sexuální orientaci a obáváte se coming outu. Nemusíte na to všechno být sami.

Moje životní cesta a identita

Chcete svůj život prožít smyspluplně a hledáte cestu jak žít. Máte dojem, že v krátkém čase musíte vyřešit hodně otázek - jaké budu mít zaměstnání? Kde a s kým budu žít? Chci zakládat rodinu? A ptáte se sami sebe, jestli to všechno zvládnete... Pojďme spolu najít Vaši cestu.

Stres

Pracujete v zaměstnání, které klade vysoké nároky na Vaši psychickou odolnost? Máte dojem, že se teď toho na Vás najednou sesypalo víc, jak můžete zvládnout? Procházíte si obdobím velkých změn nebo krizí? Jednoduše se cítíte být pod velkým tlakem a máte dojem, že to už dlouho nevydržíte. Terapie Vám může pomoct snížit a zvládat stres.

Psychosomatické potíže

Vaše psychické rozpoložení se promítá do toho, jak funguje vaše tělo a naopak -  již delší dobu Vás trápí fyzické potíže a úzce souvisí s Vašim psychickým stavem. Můžete mít problemy se spánkem, s trávením, bolesti hlavy a zad. Trpíte chronickým onemocněním, nebo Vás trápí  pouhý strach, že můžete onemocnět, případně strach z medicínských výkonů.

Trauma

Prožili jste si něco velmi negativního, co s Vámi zůstává, i když byste to nejraději nechali za sebou. Rádi byste žili svobodně, tak "jako předtím". Všechno jste to přežili, pojdmě teď spolu najít Vaši cestu dál.

Řešíte jiný problém?

Hledám párovou terapii
Můžete se obrátit na kteréhokoliv psychologa, který má zkušenosti s párovou terapii anebo na síť Manželských a rodinných poraden, které poksytují psychologické poradenství zdarma: www.manzelskaporadna-brno.cz

Závislost
Můžete se obrátit na společnost Podané ruce, kde psychologové poskytují služby zdarma: https://podaneruce.cz/centra-sluzby/centrum-poradenstvi-v-brne

Poruchy příjmu potravy
Centrum Anabell rovněž poskytuje svoje služby bezplatně: http://www.anabell.cz/cz/nabizime/psychologicke-poradenstvi

Domácí a sexuální násilí
Na tyto témata se specializují psychologové v centrech:
Persefona: www.persefona.cz
Bílý kruh bezpečí: www.bkb.cz
Spondea: www.spondea.cz

Okamžitá psychologická pomoc v krizi
Pokud hledáte okamžitou pomoc, obraťte se na Krizové centrum FN Brno. Poskytuje nepřetržitou psychologickou i psychiatrickou péči, která je hrazena ze zdravotního pojištění. Krizové centrum najdete v areálu Fakultní nemocnice Bohunice na Jihlavské 20, v pavilonu G. Tel.č.: +420 532 232 078, +420 547 212 333. Nebo můžete zavolat na Linku důvěry: 116 111. Péče zde je rovněž bezplatná.
Pokud jste v seznamu nenašli svoje téma a nevíte kam se obrátit, napište mi email, ráda Vás nasměruji.