Služby

V našem psychoterapeutickém centru poskytujeme systematickou psychoterapeutickou péči a psychologické poradenství. Věnujeme se převážné mladým dospělým a tématům, které se vážou na toto vývojové období. Každý z nás má trochu jiné zkušenosti a vzdělání, a je tak odborníkem na různé oblasti. Pod popiskem naleznete jména těch z nás, kteří se na dané potíže specializují.

Deprese

Cítite se unaveni, demotivováni, máte dojem, že hodně věcí postrádá smysl? Deprese nás obírá o schopnost radovat se a tvořit smysluplné vztahy s druhými lidmi. Může vytvářet dojem, že všechno je vaše vina a měli byste se stydět. Napadají Vás myšlenky jako “všechno je špatně, proč se vůbec snažit,” nebo “Za nic nestojím”. Přemýšlíte, jestli má smysl tady být. Poporodní deprese se někdy projevuje jako obava, že nic nedovedete udělat dobře. Psychoterapie je jedna z cest k uzdravení.

Katarína
Aleš
Veronika
Úzkosti

„Bojím se hodně vecí, špatně v noci spím, jsem v neustálém napětí.“ I takhle se projevuje úzkost. Můžete zažívat stavy, kdy nemůžete popadnout dech, svírá Vás na hrudi a máte dojem, že snad zešílíte. Máte dojem, že můžete trpět nebo již máte diagnostikovanou depresi, OCD, panickou poruchu, generalizovanou úzkostnou poruchu nebo smíšenou úzkostně-depresivní poruchu. Přijďte si pro změnu.

Katarína
Aleš
Veronika
Vztahové potíže

Z nějakého důvodu sa Vám nedaří ve vztazích a často narážíte na ty samé potíže. Nebo jste si prošli nepříjemným partnerským vztahem, který na Vás zanechal stopy. Jiné trápí samota, neporozumění a cítí se jakoby vzdálení všem. Máte menšinovou sexuální orientaci a obáváte se coming outu. Nemusíte na to všechno být sami.

Aleš
Veronika
Barbora
Moje životní cesta a identita

Chcete svůj život prožít smyspluplně a hledáte cestu jak žít. Máte dojem, že v krátkém čase musíte vyřešit hodně otázek - jaké budu mít zaměstnání? Kde a s kým budu žít? Chci zakládat rodinu? A ptáte se sami sebe, jestli to všechno zvládnete... Pojďme spolu najít Vaši cestu.

Aleš
Veronika
Barbora
Stres

Pracujete v zaměstnání, které klade vysoké nároky na Vaši psychickou odolnost? Máte dojem, že se teď toho na Vás najednou sesypalo víc, jak můžete zvládnout? Procházíte si obdobím velkých změn nebo krizí? Jednoduše se cítíte být pod velkým tlakem a máte dojem, že to už dlouho nevydržíte. Terapie Vám může pomoct snížit a zvládat stres.

Katarína
Aleš
Veronika
Barbora
Psychosomatické potíže

Vaše psychické rozpoložení se promítá do toho, jak funguje vaše tělo a naopak -  již delší dobu Vás trápí fyzické potíže a úzce souvisí s Vašim psychickým stavem. Můžete mít problemy se spánkem, s trávením, bolesti hlavy a zad. Trpíte chronickým onemocněním, nebo Vás trápí  pouhý strach, že můžete onemocnět, případně strach z medicínských výkonů.

Katarína
Léčba neplodnosti

Procházíte léčbou neplodnosti a zajímá Vás jak můžete o sebe v tomto náročném období pečovat? Máte dojem, že celé to trvá už moc dlouho, jakoby Vám docházeli síly a máte dojem, že jste snad jediná/ý, kdo takto prožívá léčbu neplodnosti. Někdy Vás propadají pocity viny nebo studu, vztek, jindy obrovská úzkost. Zdá se Vám, že lidi ve Vašem okolí nemají pochopení pro Vaše prožívání a neumí Vám poskytnout podporu takovým způsobem, který by Vám vyhovoval. Psychologické poradenství Vám může pomoct rozšířit stretegie zvládání stresu v tomto náročném období.

Katarína
Veronika
Barbora
Závislosti

Pijete pravidelně a víc jak byste si přáli? Nebo užíváte velké množství léků na spaní, abyste vůbec usnuli? Kamarádi a rodina Vám říkají, že máte s pitím nebo jinými drogami problém? Celé to vlastně začalo hrozně nenápadně a ani si sami nejste jisti, jestli situaci vnímáte jako problém? Bojíte se, že někdo z Vašich bližkých může trpět závislostí? Přijdťe se poradit.

Aleš

Řešíte jiný problém?

Hledám párovou terapii
Můžete se obrátit na kteréhokoliv psychologa, který má zkušenosti s párovou terapii anebo na síť Manželských a rodinných poraden, které poksytují psychologické poradenství zdarma: www.manzelskaporadna-brno.cz

Poruchy příjmu potravy
Centrum Anabell rovněž poskytuje svoje služby bezplatně:
www.anabell.cz/cz/nabizime/psychologicke-poradenstvi

Domácí a sexuální násilí
Na tyto témata se specializují psychologové v centrech:
Persefona: www.persefona.cz
Bílý kruh bezpečí: www.bkb.cz
Spondea: www.spondea.cz

Okamžitá psychologická pomoc v krizi
Pokud hledáte okamžitou pomoc, obraťte se na Krizové centrum FN Brno. Poskytuje nepřetržitou psychologickou i psychiatrickou péči, která je hrazena ze zdravotního pojištění. Krizové centrum najdete v areálu Fakultní nemocnice Bohunice na Jihlavské 20, v pavilonu G. Tel.č.: +420 532 232 078, +420 547 212 333. Nebo můžete zavolat na Linku první psychické pomoci: 116 123. Péče zde je rovněž bezplatná.