Služby

V našem psychoterapeutickém centru poskytujeme systematickou psychoterapeutickou péči a psychologické poradenství. Věnujeme se převážně mladým dospělým a tématům, která se vážou na toto vývojové období. Každý z nás má trochu jiné zkušenosti a vzdělání, a je tak odborníkem na různé oblasti. Pod popiskem naleznete jména těch z nás, kteří se na dané potíže specializují.

Deprese

Cítite se unaveni, demotivováni, máte dojem, že hodně věcí postrádá smysl? Deprese nás obírá o schopnost radovat se a tvořit smysluplné vztahy s druhými lidmi. Může vytvářet dojem, že všechno je vaše vina a měli byste se stydět. Napadají Vás myšlenky jako „všechno je špatně, proč se vůbec snažit“ nebo „za nic nestojím. Přemýšlíte, jestli má smysl tady být. Poporodní deprese se někdy projevuje jako obava, že nic nedovedete udělat dobře. Psychoterapie je jedna z cest k uzdravení.

Barbora
Kateřina
Úzkostné potíže

„Bojím se hodně vecí, špatně v noci spím, jsem v neustálém napětí.“ I takhle se projevuje úzkost. Můžete zažívat stavy, kdy nemůžete popadnout dech, svírá Vás na hrudi a máte dojem, že snad zešílíte. Máte dojem, že můžete trpět nebo již máte diagnostikovanou depresi, OCD, panickou poruchu, generalizovanou úzkostnou poruchu nebo smíšenou úzkostně-depresivní poruchu. Přijďte si pro změnu.

Katarína
Barbora
Petra
Kateřina
Vztahové potíže

Z nějakého důvodu sa Vám nedaří ve vztazích a často narážíte na ty samé potíže. Nebo jste si prošli nepříjemným partnerským vztahem, který na Vás zanechal stopy. Jiné trápí samota, neporozumění a cítí se jakoby vzdálení všem. Máte menšinovou sexuální orientaci a obáváte se coming outu. Nemusíte na to všechno být sami.

Petra
Barbora
Kateřina
Moje životní cesta a identita

Chcete svůj život prožít smyspluplně a hledáte cestu jak žít. Máte dojem, že v krátkém čase musíte vyřešit hodně otázek. Jaké budu mít zaměstnání? Kde a s kým budu žít? Chci zakládat rodinu? A ptáte se sami sebe, jestli to všechno zvládnete... Pojďme spolu najít Vaši cestu.

Petra
Barbora
Kateřina
Stres

Pracujete v zaměstnání, které klade vysoké nároky na Vaši psychickou odolnost? Máte dojem, že se teď toho na Vás najednou sesypalo víc, než můžete zvládnout? Procházíte si obdobím velkých změn nebo krizí? Jednoduše se cítíte být pod velkým tlakem a máte dojem, že to už dlouho nevydržíte. Terapie Vám může pomoct snížit a zvládat stres.

Katarína
Petra
Barbora
Kateřina
Psychosomatické potíže

Vaše psychické rozpoložení se promítá do toho, jak funguje vaše tělo a naopak. Již delší dobu Vás trápí fyzické potíže, které úzce souvisí s Vaším psychickým stavem. Můžete mít problémy se spánkem, trávením, a/nebo bolestmi hlavy a zad. Trpíte chronickým onemocněním, nebo Vás trápí strach, že můžete onemocnět, případně strach z medicínských výkonů.

Katarína
Petra
Léčba neplodnosti

Procházíte léčbou neplodnosti a zajímá Vás jak můžete o sebe v tomto náročném období pečovat? Máte dojem, že celé to trvá už moc dlouho, jakoby Vám docházeli síly a máte dojem, že jste snad jediná/ý, kdo takto prožívá léčbu neplodnosti. Někdy propadáte pocitům viny nebo studu, zažíváte vztek, jindy Vás popadá obrovská úzkost. Zdá se Vám, že lidi ve Vašem okolí nemají pochopení pro Vaše prožívání a neumí Vám poskytnout podporu způsobem, který by Vám vyhovoval. Psychologické poradenství Vám může pomoct rozšířit strategie zvládání stresu v tomto náročném období.

Katarína
Závislosti

Celý den se těšíte, až si večer nalijete sklenku a konečně přijde úleva? Začíná vaše užívání či hraní zasahovat do blízkých vztahů či ovlivňovat pracovní výkon? Máte pocit, že se pití, užívání léků či sázení dostává mimo vaši kontrolu? Nebo jen chcete zjistit, zda je váš životní styl ještě ok, nebo se už jedná o závislost? Společně se můžeme podívat na to, jakou roli hraje užívání či hraní ve vašem životě.

Petra

Řešíte jiný problém?

Hledám párovou terapii
Můžete se obrátit na kteréhokoliv psychologa, který má zkušenosti s párovou terapií anebo na síť manželských a rodinných poraden, které poskytují psychologické poradenství zdarma:www.manzelskaporadna-brno.cz

Poruchy příjmu potravy
Centrum Anabell rovněž poskytuje svoje služby bezplatně:
www.anabell.cz/cz/nabizime/psychologicke-poradenstvi

Domácí a sexuální násilí
Na tato témata se specializují psychologové v centrech:
Persefona: www.persefona.cz
Bílý kruh bezpečí: www.bkb.cz
Spondea: www.spondea.cz

Okamžitá psychologická pomoc v krizi
Pokud hledáte okamžitou pomoc, obraťte se na Krizové centrum FN Brno. Poskytuje nepřetržitou psychologickou i psychiatrickou péči, která je hrazena ze zdravotního pojištění. Krizové centrum najdete v areálu Fakultní nemocnice Bohunice na Jihlavské 20, v pavilonu G. Tel.č.: +420 532 232 078, +420 547 212 333. Nebo můžete zavolat na Linku první psychické pomoci: 116 123. Péče zde je rovněž bezplatná.